PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

W MAJU W WARSZAWIE...

Celiński

Często wracamy myślami do wydarzeń, które miały miejsce w minionych miesiącach i zastanawiamy się, jak to możliwe, że znowu minął rok? Z rozrzewnieniem sięgamy po te wszystkie najbardziej wartościowe momenty i przypominamy sobie towarzyszące im emocje. Ale jak zatrzymać te najcenniejsze wspomnienia na dłużej? Trzeba je po prostu odświeżać. W gronie rodziny, przyjaciół, znajomych możemy robić to często, natomiast w większym gronie - raz na jakiś czas. A ten czas już się zbliża. To będzie piątek, sobota i niedziela – 10-11-12 maja.

Gdzie? W Warszawie, przy okazji organizowanego przez Muzeum Sportu i Turystyki XXVI Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, na którym planujemy prapremierę „Everestu dla każdego” z Rodziną Podróżników */ w rolach głównych.

Prace przygotowawcze już trwają. W lutym będą szersze informacje. W programie uwzględnimy czas na spotkania uczestników wszystkich grup nie tylko w sali, ale także przy grillu. Będzie również okazja do odbioru - w uroczystej oprawie - certyfikatów potwierdzających dojście do bazy pod Mount Everestem, a także zamówionych wcześniej różnorodnych gadżetów. Na razie temat sygnujemy, natomiast szczegóły podamy pod koniec stycznia.

Również tylko do tego terminu przyjmujemy zgłoszenia na tanie noclegi w Warszawie w dniach 10-12 maja. Przypominamy adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefony: 730 777 045 lub 784 400 502.

Wspomnienia wspomnieniami, a przed nami i Rodziną Podróżników świat stoi otworem. Na spotkaniu w Warszawie omówimy kolejne projekty, które zasygnalizowaliśmy w kwietniu w Zakopanem, przyjmując już wstępne zgłoszenia na wyprawy m.in. na Kamczatkę w lipcu 2020 roku, do Peru i Boliwii wiosną 2021, a jesienią do Uzbekistanu, zaś w kwietniu i maju 2022 pod Kanczendzongę w hołdzie Wandzie Rutkiewicz.

Spotkanie w Warszawie przypadnie nie tylko w kolejną rocznicę jej śmierci, ale także w 75. rocznicę bitwy o górę, gdzie na jej zboczach maki czerwieńsze są, bo polską piją krew. Po tych makach szedł żołnierz i ginął... Ponieważ nie wszyscy będą mogli udać się z nami do Włoch (chociaż bardzo byśmy chcieli), to w sobotni wieczór (11 maja) zorganizujemy na 5-kilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim Bieg Bitwy o Monte Cassino.

11 maja żołnierzom 2 Korpusu odczytano rozkaz dowódcy generała Władysława Andersa: „…za bandycką napaść Niemców na Polskę, za rozbiór Polski wraz z bolszewikami, za tysiące zrujnowanych miast i wsi, za morderstwa i katowanie setek tysięcy naszych sióstr i braci, za miliony wywiezionych Polaków jako niewolników do Niemiec, za niedolę i nieszczęście Kraju, za nasze cierpienia i tułaczkę – z wiarą w sprawiedliwość Opatrzności Boskiej idziemy naprzód ze świętym hasłem w sercach naszych Bóg, Honor i Ojczyzna”.

*/ pomysł "utworzenia" Rodziny Podróżników pod szyldem Polskie Himalaje zyskał aprobatę i został przyjęty 29 kwietnia 2018 roku na spotkaniu 250 osób w ośrodku Rewita w Kościelisku przez aklamację. Nazwę (jako własną) piszemy z dużych liter, bowiem odnosi się do konkretnej grupy osób - pasjonatów, a nie do jakiejś tam "rodziny".

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU