PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

PRZEKAZUJĄC 1 % PODATKU WSPOMOŻESZ PRZYJACIÓŁ

logo topJedną z możliwości obniżenia kosztów związanych z udziałem w projekcie Polskie Himalaje jest gromadzenie funduszy na koncie naszego partnera - Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki poprzez przekazanie 1% podatku. Jest to również okazja, by wspomóc swoich bliskich, znajomych, przyjaciół w realizacji ich pasji, pragnień i marzeń.

Polskie Himalaje to nie tylko jednorazowe wydarzenie. Wprawdzie projekt zrodził się z myślą uczczenia w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, to za sprawą ludzi z pasją, chcących poznawać piękno przyrody świata, przekształcił się w organizację, która w miarę swych możliwości pomaga w realizacji życiowych planów, także z tej najwyższej półki. Tak wysokiej jak Himalaje, jak Everest…


Ale… Zaczęliśmy od niskiej wysokości, od poziomu morza. Przypominamy zatem, że projekt Polskie Himalaje został oficjalnie zainaugurowany w październiku 2016 roku wyprawą na Islandię pod kierunkiem Leszka Cichego. Pierwszy Polak z Koroną Ziemi powiada: „Nie znam bardziej fascynującego kraju niż I S L A N D I A”. Z uwagi na spore zainteresowanie tą wyspą, w roku 2017 poprowadzi jeszcze trzy wyprawy i ewentualnie na wiosnę 2018.


Przyszły rok to oczywiście nasze główne wyzwanie – organizacja Supermaratonu Katmandu 2018 Pamięci Polskich Himalaistów, którzy pozostali na zawsze na szczytach 14 ośmiotysięczników, oraz trekkingu do bazy pod Everestem dla około 400 osób.


Ponieważ są takie osoby, które o projekcie dowiedziały się dopiero niedawno, bierzemy pod uwagę organizację podobnego trekkingu jesienią 2019 roku. Zgłoszenia przyjmować będziemy od 17 lutego, w 37. rocznicę pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest (8848 m) dokonanego przez Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego.


Wcześniej w 2019 roku, na przełomie maja i czerwca, mamy w planie wyjątkowy w swoim rodzaju trekking do północnej ściany K2 (8611 m), jedną z najbardziej nietkniętych i najrzadziej odwiedzanych tras w całych Himalajach. Zgłoszenia przyjmujemy do końca maja.


I właśnie na te wspomniane wydarzenia jest możliwość, by już teraz przekazać 1 procent podatku – albo na konkretną osobę, albo na projekt, w zakresie np. pokrycia kosztów udziału przewodników w trekkingu, wyposażenia grup (m.in. w leki, środki łączności).


Co trzeba zrobić ? Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, odpowiednio: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37 lub PIT 38. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego, czyli: Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz numer KRS: 0000084062 z zaznaczeniem celu:


- na projekt trekkingu do bazy pod Everest lub bieg w roku 2018 wpisujemy „PH 2018” oraz imię i nazwisko danej osoby, której chcemy obniżyć koszty,


- na projekt roku 2019 wpisujemy „PH 2019-trekking K2” lub „PH 2019-trekking Everest” oraz imię i nazwisko danej osoby, której chcemy obniżyć koszty.


Jeżeli nie dopiszemy nazwiska, a wpiszemy jedynie „PH 2018”, „PH 2019-trekking K2” lub „PH 2019-trekking Everest”, to wówczas pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie ogólnych kosztów danego przedsięwzięcia.


Jeśli nie wpiszemy roku przy skrócie PH to wpłata trafi nie na nasze projekty, a jedynie na fundację i nie będzie możliwości korzystania z tych  środków. Dlatego prosimy o bardzo skrupulatne wpisy!


Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania, niejasności, wątpliwości, prosimy o kontakt z biurem. Kto pyta nie błądzi!

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU