PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

EVEREST DLA KAŻDEGO

20180430 1133 Grupa 6AZ rodziną jest lżej, bezpieczniej...szczególnie, jeśli posiada się tak liczną. Rodzina Podróżników - dla jednych będzie to jednorazowy wypad, dla innych być może przygoda się powtórzy. Jedno jest pewne, że dla każdego z nas będzie to coś wyjątkowego. Patrzę z własnej perspektywy, to fakt. Wszystko będzie "pierwsze", nowe, inne. Pewnie wyjątkowe i piękne. Jak góry. I nie wiem, czego mogę się spodziewać, ale wiem, że biegam, przygotowuję ciało na trekking.

Nie na niby, nie byle jak. Zakładam buty, czapkę i śmigam przed siebie. W zasadzie to śmigam z mężem. To dobrze rokuje, bo mobilizacja jest, kontrola również. Co na to moje ciało? Różnie bywa, czasem klnę pod nosem jak szewc, ale wtedy w oddali widzę zarys Everestu. To wystarczy, to działa...

Reszta? Wszystko może się zdarzyć, wszystko. Na to nie jestem w stanie się przygotować. Tak na 100 procent. Jestem tylko człowiekiem, nie omnibusem, zdarza mi się mylić, mieć inne zdanie. Góry akceptują mnie taką , jaką jestem. A TY ? Potrafisz jak one ? Jeśli tak, to będzie udany trekking. Uśmiech otwiera wiele drzwi, to działa.

Pod Tatrami spotkałam wielu niezwykłych ludzi. Jerzy Górski, człowiek, który potrafi zmobilizować do działania. Wiesz kim jest? Nie kim był. On wciąż walczy. Były narkoman, który został mistrzem świata w podwójnym triathlonie! Czy to ważne? Bardzo, ale ważniejsze jest zwycięstwo nad swoimi słabościami, nałogami. Żelazne zasady, które otworzyły jemu drzwi do życia ! Daje do myślenia.

Robert Celiński, kiedy go ujrzałam... niezwykłe doznanie. Szczupły facet, z brodą i zmierzwionymi włosami... Ma to coś w sobie - waleczność, pasję. Można ? Można, czy mogłabym żyć jak on ? Pewnie nie, to trzeba nosić w sobie.... Taki power w nogach, zwinność, zachłanność na życie.

Spotkałam wielu niezwykłych ludzi. Ikony, które jak się okazało są normalnymi ludźmi. To nie figury woskowe, są tacy jak my. I to jest piękne, uświadomienie sobie, że jesteśmy tacy sami. Że można podejść, pogadać, spojrzeć w oczy.... tak normlanie, po ludzku.

Grupa 6A,6B ... poznaliśmy się na trekkingu. Każdy z nas wnosi coś do tej komórki, zwanej Rodziną. Jesteśmy różni, inni, ale łącza nas góry. Taki wspólny mianownik. Nie znamy się, jeszcze nie, choć cały czas powtarzam, że można znać się całe wieki i nie poznać wcale, to jest życie. A góry ? One weryfikują, ściągają maski z twarzy, tu się nic nie ukryje na dłużej. Wychodzi z człowieka wszystko, co w nim zamieszkuje. Albo to przyjmiemy, albo nie.

Na szlaku trzeba sobie pomagać, obserwować się, kontrolować. Jesteśmy różni, więc to będzie kolorowy trekking naszych osobowości. I w tym wszystkich są Himalaje. Droga do osobistego sukcesu, pokonania słabości, własnego ja, z którego może nie zawsze jesteśmy dumni. Czy dam radę? A TY ? Czy mogę na Tobie polegać? Ty na mnie tak, bez wyjątku.

Życzę nam wszystkim poznania siebie, poznawania kraju, tak bardzo różniącego się od naszej ojczyzny. Spotkania na swej drodze ludzi, od których czerpać będziemy to, co najpiękniejsze.

Życzę nam mega przygody, satysfakcji i wypełnienia po brzegi pustych kart historii. Himalaje niech będą naszymi "plecami", a ścianą niech będą towarzysze drogi, o nich zawsze dobrze będzie się oprzeć.

Może i Ty pokusisz się na kolejną wyprawę ? I kto to mówi ? Ja, zwykły, czasem szczęśliwy człowiek, który spełnia swoje marzenia. Dotknąć niemożliwego, zachłysnąć się oddechem Everestu, tego Wam i sobie życzę.

Gabi

PS. Zastanów się i podejmij wyzwanie, ja już mam dreszcze na ciele. Jednego czego żałuję, to fakt, że nie będzie obok mnie męża. Piękno, które dzielimy na pół, procentuje. Moje spojrzenie zatrzymam pod powiekami. Kiedy otworzę w domu oczy, on ujrzy moje Himalaje.

FOTO: Marcin Dębski

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU