PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

PRZEKAZUJĄC 1 % PODATKU WSPOMOŻESZ PRZYJACIÓŁ

kukuczkaJedną z możliwości obniżenia kosztów związanych z udziałem w projekcie Polskie Himalaje jest gromadzenie funduszy na koncie naszego partnera - Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki poprzez przekazanie 1% podatku. Jest to również okazja, by wspomóc swoich bliskich, znajomych, przyjaciół w realizacji ich pasji, pragnień i marzeń.

 

Polskie Himalaje to nie tylko jednorazowe wydarzenie. Wprawdzie projekt zrodził się z myślą uczczenia w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, to za sprawą ludzi z pasją, chcących poznawać piękno przyrody świata, przekształcił się w organizację, która w miarę swych możliwości pomaga w realizacji życiowych planów, także z tej najwyższej półki. Tak wysokiej jak Himalaje, jak Everest…

Ten rok to oczywiście nasze główne wyzwanie – organizacja Supermaratonu Katmandu 2018 Pamięci Polskich Himalaistów, którzy pozostali na zawsze na szczytach 14 ośmiotysięczników, oraz trekkingu do bazy pod Everestem dla około 400 osób.

Ponieważ są takie osoby, które o projekcie dowiedziały się dopiero niedawno, bierzemy pod uwagę organizację podobnego trekkingu w październiku 2019 roku, w 30. rocznicę śmierci Jerzego Kukuczki. Zgłoszenia poparte wpłatami przyjmować będziemy od 17 lutego, w 38. rocznicę pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest (8848 m) dokonanego przez Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego.

Wcześniej w 2019 roku, na przełomie maja i czerwca, mamy w planie wyjątkowy w swoim rodzaju trekking do północnej ściany K2 (8611 m), jedną z najbardziej nietkniętych i najrzadziej odwiedzanych tras w całych Himalajach i Karakorum. Zgłoszenia już przyjmujemy.

I właśnie na te wspomniane wydarzenia jest możliwość, by już teraz przekazać 1 procent podatku – albo na konkretną osobę, albo na projekt, w zakresie np. pokrycia kosztów udziału przewodników w trekkingu, wyposażenia grup (m.in. w leki, środki łączności).

Co trzeba zrobić ? Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, odpowiednio: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37 lub PIT 38. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego, czyli: Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz numer KRS: 0000084062 z zaznaczeniem celu:

- na projekt trekkingu do bazy pod Everest lub bieg w roku 2018 wpisujemy: PH 2018 oraz imię i nazwisko danej osoby, której chcemy obniżyć koszty,

- na projekt roku 2019 wpisujemy: PH 2019-trekking K2 lub PH 2019-trekking Everest oraz imię i nazwisko danej osoby, której chcemy obniżyć koszty.

Jeżeli nie dopiszemy nazwiska, a wpiszemy jedynie PH 2018, PH 2019-trekking K2 lub PH 2019-trekking Everest, to wówczas pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie ogólnych kosztów danego przedsięwzięcia.

Jeśli nie wpiszemy roku przy skrócie PH to wpłata trafi nie na nasze projekty, a jedynie na fundację i nie będzie możliwości korzystania z tych środków. Dlatego prosimy o bardzo skrupulatne wpisy!

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania, niejasności, wątpliwości, prosimy o kontakt z biurem. Kto pyta nie błądzi!

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU