PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

W MAJU W WARSZAWIE...

Celiński

Często wracamy myślami do wydarzeń, które miały miejsce w minionych miesiącach i zastanawiamy się, jak to możliwe, że znowu minął rok? Z rozrzewnieniem sięgamy po te wszystkie najbardziej wartościowe momenty i przypominamy sobie towarzyszące im emocje. Ale jak zatrzymać te najcenniejsze wspomnienia na dłużej? Trzeba je po prostu odświeżać. W gronie rodziny, przyjaciół, znajomych możemy robić to często, natomiast w większym gronie - raz na jakiś czas. A ten czas już się zbliża. To będzie piątek, sobota i niedziela – 10-11-12 maja.

Czytaj więcej...

DOMINIK DROBIŃSKI: NIEDOBÓR TLENU BYŁ OBEZWŁADNIAJĄCY

Drobiński"Głównym problemem okazał się niedobór tlenu, który był po prostu obezwładniający. Każdy z nas reagował troszeczkę inaczej, pomimo tego, że byliśmy wysportowani. Praktycznie wszyscy z uczestników uprawiali bardzo intensywnie jakąś dyscyplinę sportu" - podkreślił dr Dominik Drobiński, szef grupy 2, pracujący w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Wywiad ze specjalistą anestezjologii intensywnej terapii Kliniki Kardiochirurgii, kierownikiem Pododdziału Anestezjologii Intensywnej Terapii został zamieszczony na stronie szpitala, będącego w gronie partnerów projektu Polskie Himalaje

Czytaj więcej...

ŁZY WZRUSZENIA, ŁYK RUMU I NIEBOTYCZNA RADOŚĆ – CHWILA W RAJU

grupa 6ATe naście dni razem przeżytych nie zapisało we mnie, ani jednego grama złości. Wręcz przeciwnie… chęć niesienia pomocy, wrażliwość. Wiem, że każdemu z nas zależało na dobru drugiego człowieka. Byliśmy JEDNYM ORGANIZMEM, a tu wszystko musi grać, bo przecie lewa noga w prawo nie pójdzie. Zatem, szliśmy razem. Moje marzenie się spełniło - baza pod Everestem. Dla kogoś kupa kamoli. Dla mnie coś niezwykłego, magicznego. Łzy wzruszenia, łyk rumu i niebotyczna radość. Tak, byłam na moment w RAJU – wspomina Gabi Kantarska, która dowodziła grupą 6A.

Czytaj więcej...

POLSKIE HIMALAJE 2018 W GRONIE NAJWIĘKSZYCH BENEFICJENTÓW FUNDACJI KUKUCZKI

logo Fundacji 1Dzieci Tomasza Mackiewicza, Polskie Himalaje 2018 i Program „Nasze Skały” – największymi beneficjentami wpłat 1% podatku za 2017 rok. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki dziękuje Darczyńcom, a Polskie Himalaje – w imieniu 95 obdarowanych uczestników wyprawy do Nepalu – za pomoc w realizacji ich marzeń. Kiedy w roku 2013 ujawniono zarys himalajskiego projektu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, mało kto wierzył w jego powodzenie, jak też w realność przedsięwzięcia zakrojonego na tak wielką skalę.

Czytaj więcej...

DOBRO - IM WIĘCEJ GO DAJESZ, TYM WIĘCEJ DOSTAJESZ

PH na FBW czasie naszego dwutygodniowego trekkingu do bazy pod Everestem, Nepal dał nam możliwość podziwiania wspaniałych widoków najwyższych gór świata, więc i my chcieliśmy coś dać Nepalowi. Ktoś kiedyś powiedział: "Dobro - im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz". I takie było też przesłanie tego ogromnego przedsięwzięcia, które – mimo że jeszcze trwa – sprawdza się co do joty. „Oddałam swoją koszulkę tragarzowi na pożegnanie w Lukli, a w Katmandu dostałam w prezencie dwie” – wyjawiła nam Zosia.

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU