PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

MIJAJĄ CZTERY LATA OD NARODZIN PROJEKTU

namcheDawno nie informowaliśmy o naszych pracach przy projekcie Polskie Himalaje, więc po części nadrabiamy zaległości. W wielkim skrócie możemy powiedzieć, że systematycznie posuwamy się do przodu. Mijają właśnie cztery lata, kiedy zrodził się pomysł zorganizowania wyjątkowego przedsięwzięcia na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

ADAM BIELECKI: TRZEBA MIEĆ POKORĘ DO GÓR

werAdam Bielecki,  pierwszy zdobywca dwóch szczytów zimą – Gaszerbrum (8068 m) i Broad Peak (8051 m) podkreślił, że trzeba mieć pokorę do gór, niezależnie od tego, czy to są Tatry czy Himalaje. Jeden z najmocniejszych na świecie himalaistów wiosną zamierza wytyczyć nową drogę na ośmiotysięcznik. Ostatnim Polakiem, który tego dokonał był w 1996 roku Andrzej Marciniak.

Czytaj więcej...

POLSKIE HIMALAJE SĄ DLA KAŻDEGO

123Polskie Himalaje 2018 to przedsięwzięcie na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak podkreślili pierwsi zdobywcy zimą najwyższej góry Ziemi (17 lutego 1980 roku) Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, każdy człowiek może mieć swój Mount Everestw swoim życiu, w miejscu zamieszkania, nauki czy pracy. Tak też należy postrzegać ten wyjątkowy projekt. I wcale nie trzeba jechać w Himalaje, aby się wspinać. 

Czytaj więcej...

ADAM BIELECKI: TO, CO PRZEŻYŁEM W KARAKORUM, OKAZAŁO SIĘ NIELUDZKIE

"Na szczycie było trzydzieści siedem stopni mrozu. Wiatr wyciskał łzy. Zamarzły mi powieki i rzęsy. Nie mogłem otworzyć oczu. Bezskutecznie przecierałem je rękawiczką. Chuchałem w dłonie. Ciepło oddechu na chwilę topiło lód, ale świat zaraz znikał pod zamarzniętymi powiekami. Pierwszy raz doświadczyłem tego irytującego zjawiska... To, co przeżyłem w Karakorum, okazało się nieludzkie" - pisze Adam Bielecki w książce "Spod zamarzniętych powiek".

Czytaj więcej...

Z LESZKIEM CICHYM NA KILIMANDŻARO

kilimKilimandżaro - najwyższa góra w Afryce oraz miejsce, gdzie uczestnicy czerwcowej wyprawy pokonają pieszo 80 km, przejdą przez tropikalny las deszczowy, wrzosowiska, pustynię, tundrę, śnieżne połacie i obok lodowców – a wszystko to niemal na równiku, po to, aby dotrzeć do samego wierzchołka Uhuru Peak na wysokość 5895 m.

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU