PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

EVEREST DLA KAŻDEGO

20180430 1133 Grupa 6AZ rodziną jest lżej, bezpieczniej...szczególnie, jeśli posiada się tak liczną. Rodzina Podróżników - dla jednych będzie to jednorazowy wypad, dla innych być może przygoda się powtórzy. Jedno jest pewne, że dla każdego z nas będzie to coś wyjątkowego. Patrzę z własnej perspektywy, to fakt. Wszystko będzie "pierwsze", nowe, inne. Pewnie wyjątkowe i piękne. Jak góry. I nie wiem, czego mogę się spodziewać, ale wiem, że biegam, przygotowuję ciało na trekking.

Czytaj więcej...

RODZINA PODRÓŻNIKÓW - TO JEST COŚ WIELKIEGO

rodzinaRodzina Podróżników - to nowe określenie dla osób, które pod szyldem Polskie Himalaje chcą poznawać świat i realizować swoje marzenia w towarzystwie podobnych im ludzi. Ludzi mieszkających w różnych stronach kraju, różnych zawodów, młodych i starszych. A wszystkich ma łączyć jedno - PASJA. Taka wizja Rodziny Podróżników została przyjęta z końcem kwietnia w Kościelisku przez aklamację podczas spotkania 250 osób - uczestników projektu Polskie Himalaje 2018. "To jest coś wielkiego" - ocenili niektórzy.

Czytaj więcej...

DENIS URUBKO: POLSKIE HIMALAJE TO ZNAKOMITA IDEA

urubko1Denis Urubko przyznał, że w 26-letniej karierze alpinisty wielokrotnie był w dramatycznych sytuacjach, ale ze swej pasji nigdy nie zamierzał rezygnować. "Mam duszę sportowca, a góry to całe moje życie, nawet gdy ocieram się o śmierć" - podkreślił. Jak zaznaczył, każdy może mieć swój Everest i to w każdej dziedzinie. „Warto mieć w życiu jakieś pasje, wtedy staje się ono pełniejsze, piękniejsze. Bardzo mi się podoba projekt Polskie Himalaje”.

Polska Agencja Prasowa: Jak się zrodziła pana miłość do gór? Komu zawdzięcza pan swą pasję?

Czytaj więcej...

PRZEKAZUJĄC 1 PROCENT PODATKU MOŻESZ POMÓC TAKŻE NEPALCZYKOM

nepal 1Organizacją Supermaratonu Katmandu 2018 Pamięci Polskich Himalaistów, którzy pozostali na zawsze na szczytach 14 ośmiotysięczników, oraz trekkingu do bazy pod Everestem dla 350 osób, chcemy pomóc także Nepalczykom. Do tego wsparcia może przyłączyć się każda osoba poprzez przekazanie 1% podatku na konto naszego partnera - Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego. Do biegu, który potrwa tydzień (od 13 do 21 października), zamierzamy zaprosić mieszkańców stolicy. 

Czytaj więcej...

BIEG STULECIA Z SUPERMARATONAMI W KATMANDU i WARSZAWIE

medale himalaje1Dwa supermaratony - w Katmandu i Warszawie - zainaugurują Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości od Bałtyku do Tatr. Tygodniowy bieg od wschodu do zachodu słońca w samym sercu stolicy Nepalu rozpocznie się 13 października. Jak podkreślano na konferencji prasowej ... 13 marca, z nadzieją, że "13" przyniesie wszystkim szczęście, jak śpiewała w znanym powszechnie od lat przeboju Kasia Sobczyk: "Trzynastego każda droga jest prosta. Trzynastego od morza do Tatr. Trzynastego piękniejszy jest świat".

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU