PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

AMBASADOR UNII EUROPEJSKIEJ VERONICA CODY: FANTASTYCZNY PROJEKT

PolskieHimalaje BytnarStudio wystawa 14„Polskie Himalaje to fantastyczny projekt” – oceniła ambasador Unii Europejskiej w Nepalu Veronica Cody. Irlandka, wraz z najmłodszym uczestnikiem wyprawy trekkingowej do bazy pod Everestem 8-letnim Jakubem Musiołem ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Rybniku, w lobby hotelu Vaishali w Katmandu dokonała otwarcia wystawy prezentującej największe osiągnięcia polskich alpinistów w Himalajach i Karakorum.

Czytaj więcej...

WICEPREZYDENT NEPALU PODZIĘKOWAŁ POLAKOM ZA POMOC JEGO RODAKOM

WICEPREZYDENT NEPALU PODZIĘKOWAŁ POLAKOM ZA POMOC JEGO RODAKOM

bankiet„Dziękuję Polakom za okazywaną na różne sposoby pomoc moim rodakom” – powiedział wiceprezydent Nepalu Nanda Bahadur Pun podczas przyjęcia w Katmandu z udziałem 350 gości wydanego przez ambasadora RP w Delhi Adama Burakowskiego i konsula generalnego RP w stolicy Nepalu Lokmanya Golchha na okoliczność 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyli ministrowie różnych resortów nepalskiego rządu, ambasadorzy krajów mających tu swe placówki (m.in. Finlandii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii), szef delegacji Unii Europejskiej Veronica Cody, a także niektórzy uczestnicy projektu Polskie Himalaje 2018 z ogólnej liczby 400 osób, biorących udział w Supermaratonie Pamięci Polskich Alpinistów oraz wyprawie trekkingowej pod Mount Everest. Czytaj więcej...

TREKKING ZACZYNAJĄ DZIECI, ABY BUDOWAĆ GÓRĘ WARTOŚCI

wyzejKto powiedział, że dzieciaki nie mogą pojechać w Himalaje?! Bardzo wielu. Zdecydowana większość. Które dzieciaki pojadą w Himalaje? Nieliczne. W wyprawie trekkingowej Polskie Himalaje 2018 udział weźmie siedmioro uczniów z rybnickiej szkoły społecznej im. Jerzego Kukuczki. Jest to szkoła pod wieloma względami wyjątkowa. Stworzona i do dzisiaj prowadzona przez rodziców, którzy w ramach stowarzyszenia już od ponad 20 lat wspólnie z nauczycielami budują miejsce, w którym najważniejsze są dzieci.

Czytaj więcej...

PAUL HARTMANN POLSKA WSPIERA NEPALCZYKÓW

FB 1200x1200W kwietniu 2015 roku Nepal nawiedziło katastrofalne w skutkach trzęsienie ziemi. W jego wyniku zginęło ok. 9000 osób, a rannych zostało ponad 23 tysiące. Wielu z tych, którzy przeżyli, straciło cały dobytek. Dziś nadal setki mieszkańców potrzebują wsparcia, by powrócić do normalnego życia. Polskie Himalaje od pierwszego dnia tragedii uczestniczą w akcji niesienia pomocy. Ostatnio dołączyły do nas kolejne firmy, m.in. PAUL HARTMANN Polska, partner projektu, który udzielił wsparcia także jego uczestnikom.

Czytaj więcej...

W KATMANDU MASKI NA USTA POMAGAJĄ W ODDYCHANIU

 himala„W Katmandu czuje się jeszcze obecność końcówki monsunu, duża wilgotność, temperatura w dzień około 25 stopni C, w nocy 16. Od czasu do czasu pada deszcz, niebo zachmurzone, nie widać gór wysokich. Duża wilgotność sprawia, że nie ma tak dokuczliwego kurzu jaki zazwyczaj jest zmorą dla mieszkańców i turystów podczas pory suchej. Maski na usta bardzo pomagają w oddychaniu w tumanach pyłu i oparach smogu. W każdej aptece można za 10 centów kupić takie maski” – przekazał nam ze stolicy Nepalu pierwszy uczestnik projektu Polskie Himalaje 2018, kierownik grupy 6B Jerzy Kostrzewa, który pracował w hucie szkła w Berlinie, konwojował bydło, rozwoził pizzę na Alasce, uczył jeździć na nartach w Austrii, zrywał zawodowo szyszki, rozwoził mleko..

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU