PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Andrzej Bargiel wraca na K2 - cel: wejść na szczyt i zjechać na nartach

K2Bargiel2Andrzej Bargiel wraca w Karakorum. Głównym celem jest wejście i zjazd na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi K2 (8611 m). "Oby tylko pozwoliła mi na to pogoda, bo trasę mam już rozpoznaną" - podkreślił. 30-letni zakopiańczyk 15 czerwca udał się do Pakistanu, aby dokończyć ubiegłoroczny projekt Sunt Leones K2 Ski Challenge. "Jeszcze w czerwcu, w ramach aklimatyzacji, zamierzam wejść na Gaszerbrum II (8035 m) i z niego zjechać.

Czytaj więcej...

GRUZJA - FANTASTYCZNY KRAJ LUDZI, MORZA, GÓR I PRZYRODY

g1Gruzja to kolejny kraj na mapie Polskich Himalajów. Góry Wielkiego i Małego Kaukazu - wszechobecne, zabytki obrazujące ponad 30 wieków ludzkości i 17 wieków chrześcijańskiej Gruzji, Morze Czarne, pyszne dania miejscowej kuchni oraz domowe wina i słynna czacza (mocna wódka winogronowa), kultura i historia tego bezpiecznego, urokliwego, urzekającego kraju, życzliwego i gościnnego narodu. 

Czytaj więcej...

JAK BYŁO POD TATRAMI? PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ!

kierownicyW zgrupowaniu szkoleniowo-treningowym pod Tatrami udział wzięło ponad 250 osób spośród 350 uczestników projektu Polskie Himalaje 2018. Przyjechali prawie wszyscy kierownicy grup (na zdjęciu z głównym dowódcą Leszkiem Cichym w środku). Jak było? "Super" - takie oceny przeważały, co organizatorzy poczytują sobie za największą nagrodę i zaszczyt. Przeżyjmy to zatem jeszcze raz wpatrując się w zdjęcia autorstwa Alicji Bytnar (bytnarstudio.com), która także będzie nas utrwalać w Nepalu.

PRZEGLĄD FILMÓW im. WANDY RUTKIEWICZ Z OBRAZAMI, KTÓRE NIE BYŁY DOTĄD POKAZYWANE

Rutkiewicz„Wielkie rzeczy się dzieją, gdy człowiek z górami się spotka” – to hasło XXV Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, który w weekend (12-13 maja) odbędzie się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (Centrum Olimpijskie). Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną publiczności materiały, jakie nigdy i przez nikogo nie były dotąd pokazywane. Program jubileuszowego przeglądu koncentruje się na „wielkich rzeczach”, które - za przyczyną polskich alpinistów - działy się w najwyższych górach Ziemi 40 lat temu. Szesnastego października 1978 roku Rutkiewicz stanęła na szczycie Mount Everestu (8848 m) jako pierwsza osoba z Polski, pierwsza Europejka i trzecia kobieta świata.

Czytaj więcej...

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU